Kalıcı Kaş (Mikropigmentasyon)

Kalıcı Kaş (Mikropigmentasyon)

Mikropigmentasyon, kalıcı makyaj  veya kontur makyaj, iğne-yardımı ile pigment boyaların cilt altına yerleştirilmesidir.

Kaş yapısına uyumlu, kıl şeklinde pigmentasyondur. Kıl tekniği  ile ana kaş rengi kopyalanarak boşluk ve seyrek olan kısımlar, kıl tekniği ile yoğunlaştırılır. Böylece kaşların muntazam bir görünmesi sağlanır. Düşük olan kaşların uç kısmı kıl tekniği uygulaması ile kaldırılabilir ve yüzdeki hüzünlü ifade, yerini daha canlı ve estetik bir görünüme bırakır. Eksik olan tüm kaş, kıl tekniği ile doğal görünümde yapılandırılabilir.

Microblading mi Mikropigmentasyon mu ?

Eğer aklınızdaki soru “hangisi daha iyi” ise, hemen baştan söyleyelim, soru yanlış  Yanlış sorunun da doğru cevabı olmaz. “hangisi daha iyi” sorusunun yerine “hangisi benim için daha uygun” demek daha doğru olacaktır.

Özetle , her şey micropigmentation ile başladı. Yoğun olarak tercih edilen  renklendirme uygulamaları mikropigmentasyon tekniği ile yapılıyor. Bu teknikte dövme cihazına benzeyen bir cihaz kullanılır ve kalıcı makyaj için uygulanacak boyalar (pigmentler) kişinin cilt altındaki dokusuna bu cihazın ucundaki mikro iğneler ile yerleştirilir. Yıllar önce kullanılmaya başlayan micropigmentasyon tekniği her geçen gün yeni teknolojiler ile gelişerek tüm dünyada kullanımına devam edilmektedir.

Randevu ve Bilgi için, Lütfen İletişime Geçin.