Lenf Drenaj

Lenf Drenaj

Lenf drenaj sistemi vücudumuzda biriken ödemlerin atılmasını sağlayan hücre ve dokulara besin taşıyan kısacası vücudumuzu yenileyen beyaz kan dolaşımına denir. Vücudun lenf sistemi ne kadar hızlı olursa vücutta biriken zararlılara o kadar az maruz kalmış oluruz.

Vücutta yer alan lenf sisteminin Lenf Drenaj aleti ile masaj yoluyla manipüle edilmesi prensibi ile uygulanır. Bloke olan lenf sistemlerindeki sıvılar bu masaj sayesinde serbest bir şekilde akmaya başlar ve bu da sağlığımızda olumlu anlamda birçok değişimi sağlar. Bu masaj sayesinde sinir sistemi de sağlığına kavuşur ve vücuttaki ağrılar azalarak, derin bir rahatlık sağlar. Bu masajın bilinen en önemli özelliği, bölgesel kiloya ve selülite yol açan etkenleri ortadan kaldırmasıdır. Masaj sayesinde toksinler vücuttan atılır ve dolaşım sistemi de eskisine nazaran daha sağlıklı bir biçimde düzenlenir.

Zinde hissedin

Hangi durumlarda uygulanır ?

Hastalık sonrası vücutta oluşan ödemlerde,
Selülitleri gidermede,
Zayıflama tedavilerinde – destekleyici olarak,
Hamilelik sonrası oluşan varislerin giderilmesinde – destekleyici olarak ve nekehat dönemi sonrası,
Vücutta biriken toksinlerin atılmasında,
tedavi edici ve destekleyici olarak yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Lenf drenaj uygulaması gereği zaten tüm vücudu saran bir tedavi şeklidir. Bu yüzden vücudun tamamına uygulanır. Bölgesel anlamda her hangi bir sakıncası yoktur.

Örnek Çalışmalar

Lenf Drenaj ödem tedavisi, seans sayısı tedavi türüne ve kişiden kişiye farklılıklar gösterir. Tedaviyi destekleyici olarak yapıldığında seans sayısı asıl tedavi türüne göre belirlenmektedir. Selülit tedavilerinde ortalama 10 – 15 seanstan sonra sonuç alınması mümkündür.

Lenf drenaj hakkında merak edilenler

Lenf Drenaj seansları yaklaşık 20 – 25 dk. Sürmektedir. Kişiye göre 2 – 3 gün aralıklarla uygulama yapılmaktadır. Lenf Drenaj ödem tedavisi, seans sayısı tedavi türüne ve kişiden kişiye farklılıklar gösterir. Tedaviyi destekleyici olarak yapıldığında seans sayısı asıl tedavi türüne göre belirlenmektedir. Selülit tedavilerinde ortalama 10 – 15 seanstan sonra sonuç alınması mümkündür.

Kesinlikle uygulama sırasında herhangi bir ağrı veya acı duymazsınız. Dilerseniz tedavi sırasında gazete, dergiler okuyabilir tabletinizle zaman geçirebilirsiniz. Herhangi bir yan etkisi yoktur.

İstanbul, Bağdat Caddesi’nde Misis Güzellik Salonu’nda sizleri bekleyen Lenf Drenaj Uygulaması fırsatını sakın kaçırmayın, mükemmel görünümünüzle herkesi etkileyin!

Detaylı bilgi için iletişime geçiniz