Kirpik Perması

Kirpik Perması

Kirpik perması, özel perma makaraları ile yapılan ve kirpiklere kavis kazandırmasını amaçlayan kirpik bakım işlemidir. Kirpik perması yaklaşık olarak 50 dakika kadar sürmekte olup, kirpiğin uzunluğuna ve yapısına göre istenilen etkiyi oluşturur. Kirpikler vücudun en zor şekle giren tüyleri arasındadır.

Kirpik Perması Nasıl Yapılır ?

Kirpik perma çubuk şeklindeki plastik, sünger veya silikon pedten yapılmış bigudilere 10-15 dakika boyunca sarılıp bekletilerek uygulanır. Kirpiklerinizin uzunluğuna göre küçük, orta veya büyük bigudiler kullanılabilmektedir.

Kirpikleri perma için başka bir yolu, bir kirpik bigudi çok benziyor plastik alet kullanılarak yapılır. Bu plastik alet sonra kirpiklerinizin tabanına yerleştirilir ve daha sonra enstrüman kirpik bigudi çalışır şekilde koğuşta onları pinches. Bu destek için gözünüzün dayanır ve prosedürün geri kalanı çubuklar ya da silikon pedleri ile yaptığınız aynı şekilde yapılır.

Doğal güzellik

Kirpikleri yenilemek ve güçlendirmek için son aşama olarak besleyici bir yağ kullanmak faydalıdır. Kirpik permasını uygulamasını gerçekleştirmek yaklaşık 30 dakika kadar sürer. Etkilerini ise kirpik yapınıza göre 2-3 ay kadar hissedersiniz. Bazen kullanılan etken maddelerle süreyi uzatmak mümkün.

Detaylı bilgi için iletişime geçiniz