Kirpik Boyası

Kalıcılık Süresi

Kirpik boyamada kalıcılık süresi ise, yaklaşık 1,5 ay civarında olmaktadır. Boyama işlemi aynı kaş boyama tekniğinde olduğu gibi 20 dakika civarında sürmektedir.

Kirpik Boyası

Kirpik Boyama, işlemi çoğunlukla kişinin kendi saç rengi ve kaş rengine göre çok daha açık renkte kirpik rengine sahip olan kişilerde kirpik boyama işlemi yapılmaktadır. Özellikle pek çok bayanın kirpik yapıları oldukça güzel ve uzundur. Ancak kirpiklerinin uçlarına doğru renk açıklığı olmasından dolayı yalnızca kirpiklere maskara uyguladıkları zaman kirpiklerinin hem güzelliği hem de uzunluğu tam anlamı ile ortaya çıkmaktadır. Özellikle ten rengi ve saç rengi çok açık renkte olan bayanların hem kaş hem de kirpik renkleri oldukça açıktır. Bu nedenle bu hanımlar güzellik merkezlerinde kirpik boyama işleminde kullanılan özel ayarlanarak hazırlanmış boyalar ile normal renklere döndürülebilir. Eğer çok açık renkte olan kirpiklerinizin daha doğal ve güzel görünmesini istiyorsanız güzellik merkezlerindeki bu uygulamalardan sizlerde yararlanabilirsiniz. Ayrıca kirpik boyama işlemi ile hem bakışlarınızda hem de kendinizde ortaya çıkan farklılığı sizde görebilirsiniz.

Doğal görünüm

Kirpik boyama işlemini yapacak kişinin özellikle alanında deneyime sahip bir kişi olmasına dikkat edilmelidir. Kirpik boyaması için kullanılacak olan boyanın sağlık bakanlığından onaylı olması çok önemlidir.

Kirpik boyama hakkında merak edilenler

öncelikle kişinin hem kirpik hem de ten uyumuna göre uygun renge karar verildikten sonra boyama işlemine geçilmektedir. Kirpik boyama işlemine başlamadan önce kişinin kirpikleri yağsız olan bir makyaj temizleme ürünü ile derinlemesine olacak şekilde temizlenir. Daha sonra kişinin göz kapaklarını korumak için yağ bazlı içeriği olan bir krem ya da vazelin de kullanılabilir hatta doygun olan kremlerde yine kullanılabilir.

Kirpik boyama işlemi yaptıracağınız yerde mutlaka kaliteli boyalar kullanılmalıdır. Çünkü kaliteli boyanın kullanılması göz sağlığımız açısından oldukça fazla önem taşımaktadır. Bunun yanı sıra kirpik boyama işlemini yapacak kişinin özellikle alanında deneyime sahip bir kişi olmasına dikkat edilmelidir. Kirpik boyaması için kullanılacak olan boyanın sağlık bakanlığından onaylı olması çok önemlidir.

İstanbul, Bağdat Caddesi’nde Misis Güzellik Salonu’nda sizleri bekleyen İpek Kirpik Uygulaması fırsatını sakın kaçırmayın, mükemmel bakışlarınızla herkesi etkileyin!

Detaylı bilgi için iletişime geçiniz