Kalıcı Kaş (Mikropigmentasyon)

Kalıcı Kaş (Mikropigmentasyon)

Mikropigmentasyon, kalıcı makyaj  veya kontur makyaj, iğne-yardımı ile pigment boyaların cilt altına yerleştirilmesidir.

Kaş yapısına uyumlu, kıl şeklinde pigmentasyondur. Kıl tekniği  ile ana kaş rengi kopyalanarak boşluk ve seyrek olan kısımlar, kıl tekniği ile yoğunlaştırılır. Böylece kaşların muntazam bir görünmesi sağlanır. Düşük olan kaşların uç kısmı kıl tekniği uygulaması ile kaldırılabilir ve yüzdeki hüzünlü ifade, yerini daha canlı ve estetik bir görünüme bırakır. Eksik olan tüm kaş, kıl tekniği ile doğal görünümde yapılandırılabilir.

ilk ifade önemlidir

Microblading mi Mikropigmentasyon mu ?

Eğer aklınızdaki soru “hangisi daha iyi” ise, hemen baştan söyleyelim, soru yanlış 😊 Yanlış sorunun da doğru cevabı olmaz. “hangisi daha iyi” sorusunun yerine “hangisi benim için daha uygun” demek daha doğru olacaktır.

Özetle , her şey micropigmentation ile başladı. Yoğun olarak tercih edilen  renklendirme uygulamaları mikropigmentasyon tekniği ile yapılıyor. Bu teknikte dövme cihazına benzeyen bir cihaz kullanılır ve kalıcı makyaj için uygulanacak boyalar (pigmentler) kişinin cilt altındaki dokusuna bu cihazın ucundaki mikro iğneler ile yerleştirilir. Yıllar önce kullanılmaya başlayan micropigmentasyon tekniği her geçen gün yeni teknolojiler ile gelişerek tüm dünyada kullanımına devam edilmektedir.

Örnek Çalışmalar

Uygulama, kullanılan teknolojik cihazlarla, ayarlanabilir bir implanter iğne sayesinde , antiallerjik-doğal pigmentlerin istenilen cilt derinliğine implante edilmesi şeklinde yapılır. Uygulama öncesinde kişinin allerjik reaksiyon öyküsü, cildin aktif enflamatuar ve enfeksiyöz durumları, diyabet, kanama diyatezleri, sistemik enfeksiyon hastalıkları vb. yönünden ayrıntılı bilgisi alınmalıdır. Herhangi bir kontrendikasyonu olmadığı belirlendikten ve test pigmentiyle deri testi yapıldıktan sonra uygulamaya geçilir. İşlem öncesinde topikal, lokal veya blok anestezi uygulanır.

Merak Edilenler

Micropigmentation tekniğinde mikro iğneler çok hızlı bir şekilde girip çıkarak (kişi bu arada pek bir şey hissetmez, korkmayın 😊) cilt altına pigmenti-boyayı bırakır. Bu pigmentin hangi görünümde olacağı ise uygulamayı yapan kişinin sanatıdır.

Pigmentasyon sonrası 48 saat boyunca uygulama bölgesinin yıkanmaması gerekir. Beş gün boyunca havuz, sauna ve güneş banyosundan uzak durulmalıdır. İşlem yapılan bölgeye bir hafta boyunca epitelizan krem uygulaması yapılmalıdır.

Uygulamadan sonra ince bir kabuklanma oluşacaktır. Bu durum bölgenin olduğundan daha koyu görünmesine yol açar. Kabuklanma ortadan kalktığında, renk daha açık (ortalama %30-40 ) ve daha doğal bir görünüm alır. Kabuklarla oynanmamalıdır. Kabuklar ortalama bir haftada kendiliğinden dökülecektir.

Net sonuç işlemden 1 ay sonra ortaya çıkar. Gerekirse rötuş amaçlı ikinci bir uygulama yapılabilir. İşlemin kalıcılığı 3-10 yıl sürer.

Detaylı bilgi için iletişime geçiniz