Kalıcı Dudak

Kalıcı Dudak

Dudakların daha simetrik ve daha düzgün görünmesi için yapılır. Dudak kenarında yaratılış itibari ile genellikle bir çizgi varmış gibi bir görüntü vardır ve bunu dudak kalemi ile daha belirgin hale getiririz, bunun adı dudak kontürüdür.

Kalıcı makyajla dudak şekillendirme uygulaması ile:

  • Dudaklar daha iyi tanımlanabilir.
  • Düzensiz dudak çevresi düzeltilebilir.
  • Ruj ve parlatıcının “akmasına” mani olunabilir.
  • Dudaklar büyütülebilir veya küçültülebilir.
  • Dolgun görünümlü dudaklar sağlanabilir.
  • Yara izleri gizlenebilir.
  • Dudaklara renk ve çevre çizgisi uygulaması ile; Dudak şekli vurgulanabilir veya değiştirilebilir.

Dolgun görünüm

Uygulama Çeşitleri

Dudak Renklendirme

Kalıcı dudak makyajında kalemle daha belirgin hale getirdiğiniz dudak çizgisinin kalıcı olanını uyguluyor. Yine bunda da önemli olan doğala yakın bir tonla çalışmak çok önemlidir. Genellikle dudak renginize yakın bir renk tonu ile uygulamayı yaparız. Bazen istek doğrultusunda daha belirgin ve dudak renginizle ilgisi olmayan renkle yapılır, bu durum isteğinize bağlıdır.

Yarık Dudak Kamuflajı

Medikal kamuflaj tedavisi tıbben mümkün olmayan geçirilen bir ameleyat sonrası yada hastalık sonrası oluşan izlerin ve Micropigmentation yöntemi ile kamufle edilme işlemidir. Bu işlem micro iğneler ve özel makineler ve özel pigmentler ile uzman kişiler tarafından uygulanır.

Örnek Çalışmalar

Dudaklar yüz ifademizin ve görünümümüzün en önemli tamamlayıcılarındandır. Dolgun, kırışıksız ve genç görünümlü dudaklar, tarih boyunca güzelliğin ve çekiciliğin simgesi olmuştur.

Hatalı Uygulamalar Düzeltilebilir Mi ?

İnce dudakları büyütmek, büyük dudakları küçültmek, hatalı olan dudak M sini düzeltmek, renksiz dudakları renklendirmek, kontürü belirgin olmayan dudaklarda dudak rengine uygun yapılan uygulamayla mükemmel dudaklara kavuşur.

apılacak bölge uyuşturucu bir kremle yarım saat bekletilir. Kişiyle beraber yüz şekline göre yapılacak bölgenin şekli çizilir. Kişinin okeyi alındıktan sonra işlemin yapılması 30 dk ile 45 dk arasında tamamlanır yani yaklaşık işlem 1.30-2 saat arasında biter.

Dudak kontürünün ömrü kişinin pigmentasyonuna bağlı olarak 2-4 yıl arasıdır.

Detaylı bilgi için iletişime geçiniz