Kavitasyon ile İncelme

Kavitasyon, yağ hücreleri arasındaki bağları çözer, incelmenizi sağlar.

KAVİTASYON NEDİR?

Kavitasyon, cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklerine dayanan bir yöntemdir. Bölgesel yağlanma ve selülitle ses dalgaları yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan, incelme sağlayan bir yöntemdir.

Kavitasyon, yağ hücreleri arasındaki bağları çözer. liposuction veya abdominoplasti (karın germe) denilen yöntemleri gerektiren durumlar dışında, ameliyatsız çözüm isteyen kişiler için teknolojiyle birlikte tıbbın varabileceği gerçek sonuçlar vaat eden, bilimsel bir alternatiftir.

UItrasonik bölgesel zayıflama yada incelme olarak bilinen sistemlerin yeni ve farklı bir versiyonudur.

 

KAVİTASYON HANGİ AMAÇLA KULLANILIYOR?

Yerleşmiş bölgesel yağları parçalayıp eritmek ve selülitli bölgeleri yok etmek isteyen herkes bu uygulamayı alabilir, uygulamada kullanılan ultra kavitasyon teknolojisi ile yağ hücrelerine elastik dalgalar gönderilip, bu hücreler baloncuk şeklinde şişiriliyor. Yağ hücrelerinin arasındaki bağların çözülmesi sağlanıyor ve hücre çeperleri zayıflatılıp parçalanarak sonuca ulaşılıyor.

Kavitasyon, kurtulmak istenilen bel, karın, göbek, kol, kalça ve sırttaki çözülemeyen depo yağlarını parçalayıp, yerleşmiş bölgesel yağları öncelikle eritir ayrıca, selülitli bölgelerin görünümünü azaltılmasına yardımcı olmak amacıyla kullanılan güçlü bir sistemdir.

Kavitasyon makinesinin ayarı değiştirilerek güçlü ultrason dalgaları aynı zamanda Kavitasyon cilt sıkılaştırması için fayda sağlamaktadır. Ultrason teknolojisi, son yıllarda kozmetik ve estetik amaçlı olarak geniş uygulama alanına sahip ve tüm dünyada kendini kanıtlamış güvenli bir teknolojidir. Kavitasyon yönteminde kullanılan ultra kavitasyon teknolojisi ile hücreler arası boşluklar doldurularak, fizyolojik yapısı iyileştirilmesine çalışılır, yağ hücreleri arasındaki bağların çözülmesine yardımcı olur ve yağ hücrelerinin çeperlerini zayıflatıp parçalayarak sonuca ulaşılmaya çalışılır. Oluşturduğu ultrason dalgaları yağ hücre zarlarını parçalamakta ve açığa çıkan yağ da vücuttan atılmak üzere kan ve lenf yoluyla bölgeden uzaklaştırılmaktadır.

Kavitasyon tedavisi ile yağ hücrelerinde lizis yani parçalanma başlar ve serbest yağ asitlerine dönüşür ve kişi tarafından harcanabilir hale gelir. Kavitasyon uygulamasıyla, derinin bir santimetre altındaki yağ dokusu hedeflenmektedir. Yağ dokusuna ulaşan odaklı ses dalgaları burdaki dokuyu titreşim yolu ile etkiler. Etkilenen yağ doku hücrelerinin zarları parçalanır. Bölgesel zayıflama. Parçalanan yani sıvılaşan yağ hücreleri ve yağlar buradan savunma hücrelerimizce alınarak karaciğer ve barsak yoluyla atılır.

KAVİTASYON NASIL UYGULANIYOR? 

Kavitayon uygulaması yapılacak alandaki deriye jel sürüldükten sonra cihazın uygulama başlığı o alanda gezdirilmektedir. Kavitasyon uygulaması ile oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır. Kavitasyon denilen bu etki; yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek yağların yapısını bozar ve incelme sağlar.

KAVİTASYON SEANSLARI:

Kavitasyon uygulaması başlamadan BİR GÜN ÖNCE VE SONRAKİ GÜN EN AZ 2,5 LİTRE SU İÇİLMESİ GEREKİR. Bu, eritilmiş olan yağların vücuttan atılması için mutlaka uyulması gereken bir kuraldır.

Kavitasyon uygulaması, uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğü ve yoğunluğuna göre değişebilmekle birlikte; 

Haftada bir veya iki (daha sonra haftada 1 seans) seans (10-15 gün aralıklarla) olmak üzere, kişinin durumuna göre 6-8, 10 seansta tamamlanır. 

Her kavitasyon seansı 20 dakika sürmektedir. Ardından 30 dakika süreyle lenf drenaj uygulaması yapılır .Kişinin durumuna göre seans sayısı ve süresi belirlenir. 

Uygulamanın sürekliliğini sağlamak için; Seanslar tamamlandıktan sonra dört ay süreyle ayda bir seans, daha sonra 3'er ay aralıklarla tek seans yapılması gerekmektedir. İşlem sonrası işinize dönebilirsiniz. Kişinin sisteme girmeden önce ölçüleri alınır ve seans sonrası tekrar ölçü alınır. 

Kavitasyon uygulamasında ilk seansta yağlı alanın kalınlığına göre değişen 2-10 cm arasında bir incelme görülebilir. Sonraki seanslarda bu incelme tabiî ki azalarak devam eder. İlk seanstan itibaren yağlı bölgede elle tutulur bir yumuşama, ardından da sertleşip küçülme hissedilir. Gözle görülür sonuçlar ise 15. günden itibaren görülebilir. Artık incelme nin keyfini sürmeye başlayabilirsiniz.

ÖNERİ VE UYARILAR: 

Bu dönemde vücutta fazla miktarda enerji açığa çıkacağından tedaviyi desteklemek için; Yağsız diyet uygulanmalı,yaşa ve bedene göre beslenme tercih edilmeli ve bol su içilmesi önerilir. 

Ayrıca, işlem sonrası yürüyüş yapmak işlemin etkilerinin daha hızlı ortaya çıkmasına katkı sağlamaktadır. Bölgesel zayıflamaya spor eklenirse sonuçlar çok daha iyi olmaktadır. Diğer taraftan, “nasıl olsa böyle bir uygulama yaptırdım” diye fazla yemek yememeli böylece, kaybedilen yağların yeniden oluşmasına neden olunmalıdır. 

Kavitasyon işlemi tamamen ağrısızdır. Seans süresince kulağınıza ıslık gibi bir ses gelecek olup tamamen zararsızdır. 

Seans sonrası idrarda koyulaşma gözlenebilir. Bu parçalanan yağların karaciğer ve böbreklerden atılımından kaynaklanmaktadır. Kavitasyon lenf drenajı hızlandırabilir ve parçalanan yağların atılımı hızlandırabilir, buda yaklaşık 1 hafta kadar sonra yağ ağırlığından kayıp olarak karşımıza çıkar. 

KAVİTASYON'UN FARKI NEDİR? 
Kavitasyonun diğer yöntemlerden en büyük farkı; uygulamaların ağrısız ve acısız olması, seanstan sonra hemen günlük yaşama devam edilebilmesi, uygulama yerlerinde herhangi bir morluğun söz konusu olmamasıdır. Güvenli, ağrısız, non-invaziv otomatik parametreler, Liposuction ile kıyaslanabilecek sonuçlar, kalıcı sonuçlar, kullanım rahatlığı, selülit ve yağ parçalamada son derece etkilidir. Erkeklere de bu uygulamalar rahatça yapılabilir. Kavitasyon, erkeklerin göbek sorununa çözüm getiriyor. 

KAVİTASYON KİMLERE YAPILMAZ ? 

 

 • Yüksek Tansiyon
 • Yüksek Kolesterol
 • Kroner Kalp Rahatsızlığı
 • Diyabet, Hipoglisemi
 • Kan Koagulasyonu
 • Dolaşım Bozuklukları
 • Varis
 • Disfonksiyon Rahatsızlıklar (Vajinal Kanama Bozuklukları)
 • Böbrek Rahatsızlıkları
 • Karaciğer Bozuklukları
 • Emziren Anneler
 • İltihaplı Bölgelerde
 • Bulaşıcı Cilt Rahatsızlığı Olanlar
 • Hamilelik Ve Hamile Kalma Olasılığı Olanlar
 • Menstruasyon Dönemi
 • Metal Protezi Olanlar
 • Metal Spirali Olanlar
 • Kalp Pili yada İmplante Edilmiş Bölgesel Elektronik Cihazı Olanlar
 • Kötü Huylu Tümör Tedavisi Görmüş Olanlar
 • Akut Veya Kronik Hastalıklar yada Ciddi Patalojik Değişiklikler yaşamış kişilerde

 

Kavitasyon uygulaması yapılamaz. 

Misis Güzellik Salonu Istanbul Bağdat Caddesi nde Kavitasyon ile incelmenin keyfini sürmeniz için sizleri beklemektedir.